SEZON ZIMOWY Z ISABELLA

Przedłuż swój sezon kempingowy i przygotuj się na zimę z Isabella


Kemping całoroczny to przywilej nie tylko cieplejszych regionów świata. Coraz więcej Kamperowców delektuje się pięknem zimowego krajobrazu. Isabella posiada w ofercie kilka przedsionków, które doskonale sprawdzą się w zimie. Aby ułatwić Państwu przygotowanie się do białego sezonu, przygotowaliśmy „zimową ściągę” – niezbędnik.

PRZYGOTOWANIA NA ZIMĘ

Aby być dobrze przygotowanym na utrudnienia zimowe, należy przede wszystkim zabezpieczyć przedsionek przed wiatrem i opadami śniegu. Podstawy przedstawiamy w kolejnych 5 krokach:

 1. Napiąć bardzo porządnie poszycie przedsionka, mocując solidnie wszystkie śledzie. Śledzie nie powinny być łatwe do wyciągnięcia za pomocą siły ręki.
 2. Należy używać śledzi dłuższych np. 30 cm, (w asortymencie Isabella), zapewniające większą stabilność przedsionka. Należy napiąć poszycie również przy trójkątnych naciągach pod oknami, za pomocą gumek przeciwsztormowych Isalink. Nie należy mocować każdego naciągu osobno, lecz wbić śledź pomiędzy dwa element trójkątne i poprowadzić długą linkę napinającą od pierwszego naciągu do śledzia, owijając dookoła – do następnego naciągu. W ten sposób możemy regulować napięcie naciągu.
 3. W następnym kroku należy zamontować dodatkowe rurki dachowe i podporowe.
 4. Pasy przeciwsztormowe należy montować wewnątrz przedsionka – minimum 2 sztuki, lewy/prawy. W ten sposób zabezpieczymy przedsionek przed silnymi podmuchami wiatru a poszycie przedsionka nie będzie zniszczone.
 5. Nie należy używać pasów przeciwsztormowych przełożonych przez dach przedsionka, ponieważ można zniszczyć/uszkodzić poszycie przedsionka.

TRZYMAJCIE SIĘ CIEPŁO W PRZEDSIONKU

Kiedy dni robią się krótsze a w nocy pojawiają się przymrozki, należy zadbać o to, aby w przedsionku się nie wyziębiło. O dobrą izolacje trzeba zadbać od strony przedsionka, podłogi i sufitu.

Przedsionek

Funkcjonalność przedsionka zimowego polega na ochronie przed zimnem, śniegiem i deszczem, przedsionek tworzy swego rodzaju „wiatrołap”, w którym można przechowywać sprzęty zimowe. Przedsionki zimowe są wyposażone w specjalne poduszki izolacyjne, dzięki którym zmniejszamy przeciągi a uszczelnienie pomiędzy ściana przyczepy a przedsionkiem jest optymalne.
Dobierając przystawkę zimową trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na stabilność konstrukcji, pochylenie dachu. Odpowiednie wzmocnienia przeciwsztormowe, podsufitka, pasy przeciwwiatrowe to elementy dodatkowe wyposażenia, które zapewnią spokojny odpoczynek w zimowej aurze.

Dach

Przedsionek zimowy trzeba doposażyć w podsufitkę , która nie tylko zapobiega startom ciepła, ale także zapobiega tworzeniu się wody kondensacyjnej w przedsionku, kiedy różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz jest bardzo duża.
Kto chciałby bardzo szczególnie zabezpieczyć przedsionek przed utratą ciepła i tworzenia się wody kondensacyjnej, może położyć na rurki dachowe wykładzinę Comfort Carpet - wykonany z materiału, który nie pochłania wilgoci.

CHECKLISTA dla Kamperowców całorocznych

 1. Dobre źródło ciepła do ogrzania przedsionka – elektryczny termowentylator, grzejnik olejowy
 2. Długie śledzie - min. 30 cm
 3. Izolowana podłoga – koncept wielowarstwowy
 4. Opony zimowe do przyczepy
 5. Dobre oświetlenie do przedsionka. Lampy Isabella LED ClickLight, TripLight mogą być włączone, dzięki niskiemu zużyciu prądu, przez całą noc.
 6. Wzmocnienie zimowe – dodatkowe rurki stelaża, stabilizują przedsionek i stelaż szczególnie przy zalegających masach śnieżnych.
 7. Pasy przeciwsztormowe wewnętrzne Isabella zabezpieczają przedsionek przed porywami wiatru a poszycie przedsionka przed przetarciem/rozerwaniem.
 8. Podsufitka zmniejsza tworzenie się wody kondensacyjnej w przedsionku.
 9. Ciepła czekolada, kawa oraz cudownie miękkie skarpetki to ostatnie ale jakże ważne pozycje na zimowej liście niezbędnika dla „Zmarzlucha”!

Miłej zimowej, „campingowej” przygody!


PRZEDSIONKI ZIMOWE ISABELLA

Isabella WINTER

WINTER jest wykonany z bardzo wytrzymałego materiału z PVC i poliestru, posiada stabilną konstrukcję stelaża. Co najważniejsze - dach jest spadzisty, rurki dachowe specjalnie profilowane, co powoduje samoistne obsuwanie się mas śnieżnych.
Drzwi wejściowe są z prawej i lewej strony przedsionka.
WINTER jest idealnie dopasowany do ścian pojazdu, ma specjalny system doszczelnienia gwarantujący, że nawet przy mocnych wichurach śnieżnych śnieg nie dostaję się do wnętrza przedsionka.
Posiada folie okienne, które także przy minusowych temperaturach pozostają gładkie i elastyczne, mocowanie rurek stelaża na specjalnych uchwytach FixOn nie wymagają wiercenia.

Spędzającym urlop w górach zaleca się stosowanie tzw. podsufitki, dostępnej w wyposażeniu dodatkowym Isabella. Rozciągnięta pod całą powierzchnią dachu, wchłania skraplającą się z niego wodę kondensacyjną oraz proces odparowywania przebiega o wiele sprawniej. W przeciwnym razie mogą tworzyć się powłoki lodu wewnątrz przedsionka i powodować zesztywnienie wszystkich elementów przystawki.

Model wyposażony jest u dołu w mocny, szeroki pas z PCV z przylegającym do ziemi fartuchem przeciwśnieżnym. Tworząc konstrukcję przedsionka Winter zakładano ekstremalne warunki pogodowe.
Konstrukcja dachu została wzmocniona dodatkowym połączeniem krzyżowym, na spadzie dachu znajduje się zaczep tzw „knick” – z jednej strony ułatwia otwieranie drzwi, z drugiej obsuwanie się warstw śnieżnych. W razie potrzeby dach można dodatkowo zabezpieczyć tzw. zimowym wzmocnieniem – kilkoma rurkami, które są dostępne jako wyposażenie dodatkowe.

UNIVERSAL 360 / 420 COAL

UNIVERSAL 360 / 420 COAL to bardzo stabilne przedsionki częściowe, całoroczne. Stelaż stalowy Zinox zapewnia dobrą stabilność - także podczas deszczu, wiatru czy śnieżycy. Wykonane z Isacrylu - wytrzymałego materiału, który pozwala przedsionkowi 'oddychać".
Model Universal jak najbardziej nadaje się na sezon zimowy - specjalna konstrukcja dachu powoduje obsuwanie się mas śnieżnych. Przedsionek można doposażyć w podsufitkę oraz wzmocnienie zimowe.